Металік

Металевий блиск в інтер’єрі приміщень додає солідності, як в житловому будинку, так і в комерційному офісі. Тому цілком закономірно, що ряд виробників став випускати керамічну плитку під метал. По-перше, керамічний матеріал сам по собі легше, тому їм зручно і безпечно облицьовувати різні поверхні, не створюючи зайве навантаження на стіни і підлогу. По-друге, він дешевше, що теж має значення, до того ж, не піддається іржі, і може бути використаний для оформлення кухонних приміщень і ванних кімнат.

Керамограніт під метал володіє необхідною міцністю, довговічністю, здатний прослужити десятиліття, за ним легко доглядати, так як допускається використання будь-яких миючих засобів і жорстких губок. При регулярному догляді керамічна плитка довго зберігає свій первозданний вигляд. Тим більше, що керамограніт стійкий до:

 • Подряпин;
 • Сколів;
 • Впливу сонячних променів;
 • Хімічним реагентів;
 • Перепад температур в діапазоні 100 градусів;
 • Вологи;

Єдина умова, якої важливо дотримуватися – правильно підібрати клей, так як через низький рівень поглинання води, суміші клею на водній основі використовувати неможливо.

Завдяки високій популярності керамічної плитки під метал, виробники випускають вироби з різними типами поверхні. Найбільш поширені такі варіанти фактури:

 • Глянцевий – саме така керамічна плитка володіє металевим блиском, який гармонійно вписується у всі стилі інтер’єру;
 • Матова – використовується, як правило, в приміщеннях з високою вологістю, так як має антислизький ефект, і безпечна для ванних кімнат;
 • Тривимірна – дорожчий, але дуже привабливий тип керамічної плитки під метал, застосовується в створенні авторських інтер’єрів класу люкс;
 • Мозаїчна.

У той же час, вибираючи металевий керамограніт, слід враховувати загальну концепцію стилю для приміщення і поєднання фактури керамічної плитки з кольоровою гамою інтер’єру.

Керамограніт під «індустріальний» метал:

Відмінною особливістю «індустріального» металу можна назвати його простоту, мінімалізм. Головне завдання даної керамічної плитки полягає в імітації сталевих або титанових листів, які використовуються на виробничих ділянках. Це оптимальний вибір для оформлення приміщення в стилі лофт. Характерні риси – металевий глянцевий або матовий блиск, можлива наявність потертостей, рифленої поверхні, слідів штукатурки або фарби, імітація заклепок і т.д.

Застосовується не тільки для житлових приміщень в стилі лофт, але і для офісів. Проте при оформленні приміщення в стилі мінімалізм, необхідно, щоб керамічна плитка не мала штучних потертостей або слідів фарби на металевій поверхні, як це прийнято в лофт. Це два різні стилі.

Керамограніт під ретро метал:

Зовсім інакше виглядає приміщення, якщо в дизайні використовувалася плитка під ретро метал. Її характерні риси полягають у фактурі з ефектом старіння. Стилі застосування – вінтаж, кантрі, лофт, ретро. Металева поверхня виглядає так, ніби прослужила вже сторіччя, на ній сліди іржі, білого нальоту, тьмяність. Досить складно підібрати інші елементи декору, щоб отримати необхідний ефект. Але якщо це вийде, приміщення буде виглядати неповторно. Плитка під старіючий метал добре поєднується з деревом і бетоном. Поверхня металевого керамограніту необов’язково повинна бути рівною. Цілком припустима рельєфна поверхня, з тривимірних декором.

Також в цю категорію входить плитка під срібло або мідь. Тільки тут замість іржі будуть характерні для цих металів сліди старіння. На керамічній плитці під мідь буде зеленуватий наліт, тоді як «срібло» виглядає місцями почорнілим. Застосовується для відтворення античного стилю, відмінно поєднується з такими матеріалами, як керамограніт під цеглу, мармур, камінь.

Слід сказати, що плитка під ретро метал актуальна більше в житлових або стилізованих приміщеннях. А ось оформляти сучасний офіс «старим» металевим керамогранітом буде не зовсім правильним рішенням. Для цих цілей краще вибрати керамічну плитку під нове срібло, золото чи платину.

Керамограніт під благородні метали:

Керамограніт під благородний метал знайшов застосування в інтер’єрах класу люкс. Керамічну плитку з металевою «золотою» або «срібною» поверхнею часто використовують для облицювання урочистих приміщень, ресторанів, фешенебельних готелів, VIP клубів і т.п. Не менш популярна керамічна плитка з металевим відтінком в житлових квартирах і будинках, головне, щоб приміщення були просторими, з великою площею. Маленькі кімнатки ніяк не поєднуються з золотом або платиною, так як тіснота і дорогоцінний метал – це несумісні поняття.

Головними стилями, в яких використовується керамічна плитка під метал, виступають:

 • Ампір;
 • Ренесанс;
 • Бароко;

Для цих напрямків вибирають «золото», «срібло», «мідь», «бронзу», щоб підкреслити розкіш і багате оздоблення.

Для сучасних стилів теж можна успішно застосувати керамограніт під дорогоцінні метали. Але фактура буде дещо іншою. Малюнки на поверхні повинні бути сучасними, без помпезності, характерної для бароко або ренесансу.

Детальніше

Showing all 28 results