Камінь

Камінь з давніх часів уособлював собою надійність, міцність і довговічність. Тому його досі використовують в облицюванні фасадів і оформленні інтер’єрів. Разом з тим, це досить дорогий матеріал, і до недавніх пір йому важко було відшукати альтернативу. Але в останні роки на ринку будматеріалів з’явився керамограніт, який можна виготовити з будь-якою фактурою, в тому числі і тою, що імітує природний камінь. При цьому вартість плитки з такого матеріалу набагато нижче, і створювати її можна будь-яких форм і розмірів, які не потребують додаткової обробки і шліфування.

До того ж, керамограніт можна створювати не тільки традиційного сірого кольору, який притаманний звичайному каменю, але також і інших забарвлень, щоб отримати імітацію кварциту, яшми, мармуру, граніту і т.п. Це дозволяє оформляти інтер’єр і екстер’єр у самих різних стилях і варіаціях.

Особливості матеріалу

Керамограніт під природний камінь має цілу низку переваг. Серед основних варто виділити такі:

  • Можливість використовувати в усіх стилях інтер’єру;
  • Стійкість до ультрафіолетових променів і здатність зберігати первозданний колір навіть через роки експлуатації;
  • Низький рівень поглинання води, завдяки чому ідеально підходить для облицювання ванних кімнат, санвузлів і кухонних приміщень;
  • Висока зносостійкість і стійкість до механічних пошкоджень – на поверхні практично неможливо залишити подряпини або відколи;
  • Висока стійкість до перепадів температур, тому підходить для оформлення фасадів навіть в регіонах з суворим кліматом.

Крім того, плитка з керамограніту за собівартістю набагато дешевше, вона відразу виготовляється потрібного розміру, товщини, форми і кольору, на відміну від природного каменю, який потрібно допрацьовувати, щоб отримати рівну поверхню. Укладати такий матеріал теж набагато простіше, при бажанні можна створити видимість монолітності підлоги або стін.

Технічні характеристики

Основні технічні властивості, що зробили керамограніт таким популярним в облицюванні, стосуються високих характеристик міцності. Тому він знайшов застосування не тільки для оформлення інтер’єрів, але і для фасадних робіт. Матеріал з легкістю витримує вплив агресивного зовнішнього середовища, опади, морози, високі навантаження. Більш того, плиткою під камінь можна облицювати стіни і підлогу в місцях з високою прохідністю, наприклад, в торгових центрах, аеропортах, вокзалах.

Завдяки стійкості до різних хімічних реагентів, доглядати за керамогранітом дуже просто. Допускається використання будь-яких миючих засобів, як рідких, так і порошкоподібних, можна застосовувати жорсткі щітки і мочалки.

В середньому термін служби матеріалу здатний досягати 50 років, в залежності від умов експлуатації. При цьому керамограніт під природний камінь збереже не тільки свою міцність і твердість, але і свій зовнішній вигляд, що теж важливо.

Застосування у стилях

За допомогою імітації природного каменю можна створювати авторські стилі інтер’єру, оригінальні і неповторні. Дизайнери вже встигли високо оцінити якості даної плитки. Особливо той факт, що її можна поєднувати, як з сучасними меблями, так і антикварними або ретро. Розглянемо різні варіанти застосування представленого матеріалу в популярних сьогодні стилях.

Лофт.

Керамогранітна плитка з успіхом використовується в цьому напрямку, так як сама концепція стилю передбачає присутність в інтер/єрі каменю, бетону, цегли. Звичайно, сучасна варіація лофт дещо відрізняється від оригінального стилю, інакше ніхто б не захотів жити в приміщенні, що нагадує занедбану фабрику, з вічними протягами, холодом і обмеженою кількістю меблів. Однак це пред’являє і зовсім інші вимоги до облицювальних матеріалів, вони повинні відповідати сучасним стандартам, і викликати відчуття затишку. Тому керамограніт більш привабливий для лофт, ніж натуральний матеріал, він відмінно підходить для оформлення стін і в якості підлогового покриття.

Готика.

Цей напрямок характеризується строгими вертикальними лініями, що візуально роблять приміщення більш високим. З іншого боку, для житлового приміщення важливо уникнути похмурості, яка властива готичному стилю. Тому вибір кольорів повинен лягти на коричневий, синій, жовтий і червоний. Плитка під природний камінь підійде для підлогового покриття. Для стін можна вибрати матеріал з іншого фактурою, наприклад, таку, що імітує цеглу або мармур.

Класицизм.

Відмінні риси цього стилю – солідність, шик, що гармонійно поєднуються зі строгістю. Тут все повинно виглядати вишукано, але без зайвої помпезності. Для облицювання стін слід використовувати керамограніт таких кольорів, як золотий, рожевий і білий, але найвигідніше буде виглядати їх комбінація.

Гранж.

Цей напрямок легко впізнати по спокійній і легкій атмосфері, яка не терпить хаосу, поспіху, метушні. Тому плитка для оформлення стін краще всього підійде з закругленими лініями, в стриманих кольорах і відтінках. Підлогу можна оформити за допомогою орнаментів, але також дотримуючись легкості колірної гами, без яскравості, або ж використовувати натуральні кольори каменю.

Детальніше

Showing 1–16 of 97 results