Плитка для басейну

Сьогодні у продажу представлений широкий асортимент плитки для басейнів – внутрішніх робіт, для облицювання фасадів, для підлогового покриття. Це практичний і ефектний будівельний матеріал, який користується популярністю у всьому світі. Серед різних різновидів плитки виділяють також плитку для басейну, як окремий тип. З огляду на те, що їй доводиться регулярно взаємодіяти з водою, до плитки для басейнів пред’являються особливі вимоги. Перш за все, плитка для басейну повинна бути довговічною, безпечною для користувачів, надійною і, звичайно ж, мати привабливий зовнішній вигляд.

Так як плитка в басейні постійно піддається впливу вологи, цей матеріал повинен бути стійкий до води. Визначається це таким параметром, як рівень водопоглинання. У плитки, призначеної для облицювання басейнів, даний рівень повинен відповідати значенню 0. А значить, плитка в басейні не повинна мати пористу поверхню, інакше матеріал з часом розмиється, а в порах почнуть утворюватися бактерії, з’явиться цвіль. У той же час, плитка не повинна бути слизькою, як в сухому, так і в мокрому стані, в іншому випадку купання в басейні стане небезпечним заняттям.

Також не можна забувати і про те, що плитка в басейні повинна мати достатній рівень міцності. По-перше, на плитку в басейні впливає волога, що вже підвищує вимоги до якості даного матеріалу. По-друге, на неї лягає навантаження від великого обсягу води. По-третє, плитка піддається впливу хлору, здатного роз’їдати різні матеріали, в тому числі і поверхню плитки в басейні. І, по-четверте, під час чищення басейну використовуються миючі і антибактеріальні засоби, які для звичайної плитки можуть виявитися згубними. Звідси простий висновок – для облицювання басейнів слід вибирати тільки спеціально призначену для цього плитку.

Плитка для басейну:

Однак важливо розуміти, що плитка для облицювання басейнів може бути різною. Вона ділиться на класи, і вибирається відповідно до призначення. Той чи інший тип плитки для облицювання басейну підбирається з урахуванням таких факторів:

  • Де встановлений басейн – в приміщенні або на вулиці;
  • Місце укладання – бортики, підлогу, рівнях, стіни басейну;
  • Розміри басейну – цей критерій визначає рівень обсягу води, яка дає навантаження на плитку в басейні.

В даний час плитка, призначена для басейну, класифікується наступним чином:

  • Клас А. Найпростіший тип плитки з даної категорії, використовується для облицювання роздягалень, підсобних приміщень в басейні і т.д.;
  • Клас В. Цей тип плитки вже можна укладати на дно чаші басейну, а також оформляти нею спуск в басейн;
  • Плитка класу С. Застосовується для облицювання похилих елементів в басейні і сходинок. Як правило, сходи оформляються в іншому кольорі, щоб їх можна було легко розгледіти в басейні на загальному тлі.

Особливості укладання плитки для басейну:

Надзвичайно важливим етапом є укладання плитки в басейні. Результат стосується не тільки зовнішнього вигляду басейну, а й його експлуатаційних характеристик, довговічності і безпеки для користувачів. Тому укладання плитки в басейні повинно здійснюватися професіоналами. Все що може зробити власник басейну – це самостійно придбати плитку, вибравши магазин, якому можна довіряти, надавши укладання досвідченим фахівцям.

Укладання плитки в басейні завершується етапом затірки швів. Для цього використовують спеціальний засіб, що володіє антибактеріальними і водовідштовхувальними якостями. Таким чином, захищена не тільки плитка в басейні, але і шви.

Для укладання плитки в басейн можна використовувати мозаїку. Така плитка в басейні виглядає дуже шикарно і ефектно, особливо, якщо використовувати різні дизайнерські прийоми.

Детальніше

Showing all 23 results