Мозаїка

Мозаїка, як керамічний матеріал для облицювання приміщень, з’явилася досить давно. Її з успіхом застосовували для оформлення інтер’єрів багатих осель, соборів, муніципальних будівель. З огляду на складність виготовлення і не меншу складність в укладанні, облицювання стіни або підлоги мозаїкою вважалося дорогим задоволенням. Сьогодні ж такий вид керамічної плитки доступніший для широкого кола споживачів, а тому є дуже популярним. Плитка мозаїка використовується в інтер’єрах, як житлових будинків, так і громадських, комерційних. З її допомогою можна додати приміщенню чудовий зовнішній вигляд, справді багатий і солідний.

Мозаїку можна класифікувати за різними критеріями. Перш за все, це матеріал виготовлення. Найбільшим попитом зараз користується керамічна мозаїка. Вона недорога, має цілу низку переваг і продається в широкому асортименті. Інші варіанти плитки мозаїки – скло, штучний і натуральний камінь, галька, дзеркало – дорожчі і складні в укладанні.

Ще один критерій – калібр. По суті, це розмір, так як плитка мозаїка має квадратну форму, і її сторони рівні за розмірами. Найпоширенішим варіантом є середній калібр керамічної плитки мозаїки, як найбільш універсальний.

У багатьох мозаїка міцно асоціюється з такими приміщеннями, як ванна кімната, санвузол, кухня, а також з басейном. І не дарма, адже тут облицювання стін і підлоги мозаїкою найбільш актуальне. За допомогою різних прийомів можна створити цікавий і унікальний дизайн.

Плитка і мозаїка в чому різниця?

Не меншою популярністю при оформленні ванних кімнат і кухонь користується керамічна плитка. Вона є головним конкурентом мозаїки. Обидва види матеріалів добре миються, не вимагають особливого догляду, красиво і ефектно виглядають. А головне – і плитка, і мозаїка здатні витримувати високий рівень вологості і температурні перепади.

У той же час, за одним показником керамічна плитка все ж виграє. Це укладання. Набагато простіше і швидше викласти плитки розміром, скажімо, 30х20 см, ніж мозаїку, розмір якої 5х5 см. Тому споживачі найчастіше вибирали саме керамічну плитку, як більш зручний в укладанні будівельний матеріал. Розуміючи таку тенденцію, виробники знайшли оптимальне рішення. Це – плитка мозаїка.

У чому полягають особливості даного матеріалу? Плитка під мозаїку має великі розміри, стандартні для звичайної плитки. Але при цьому на її поверхню нанесені поперечні і поздовжні борозни, створюючи видимість мозаїки. Візуально, та й на дотик теж, відрізнити ці два види облицювальних матеріалів практично неможливо. Таким чином, плитка мозаїка стала більш доступним способом оформлення інтер’єру.

Іноді перед власником приміщення постає питання – що ж вибрати, плитку або мозаїку? Тут слід орієнтуватися на те, який дизайн ви хочете отримати. У деяких випадках оригінальніше буде виглядати мозаїка, в інших – плитка. Однак ці два матеріали можна і навіть потрібно комбінувати, отримуючи в результаті більш цікавий ефект.

Що краще – плитка або мозаїка?

Як вже було сказано, плитка простіша в укладанні, в цьому її безперечний плюс. З іншого боку, в деяких приміщеннях, особливо нестандартних, є місця, де укладання повнорозмірної плитки було б складним. Вирізати з неї геометричні фігури теж не завжди вийде, можна зіпсувати інтер’єр. Ось тут якраз більш раціональним рішенням стане використання мозаїки – вона менше, і її можна легко укласти в важких місцях без шкоди дизайну інтер’єру.

Найкраще працює комбінація з плитки і мозаїки. Головне – правильно підібрати фактуру, колірну гамму, розміри. Необов’язково мозаїка і плитка повинні бути одного кольору, навпаки, красивіше, якщо вони різних кольорів, які гармонійно поєднуються між собою. Можна також зіграти на контрасті, наприклад, біла плитка і чорна мозаїка.

Детальніше

Showing all 21 results