Технічні характеристики керамограніту

Керамограніт є сучасним популярним облицювальним матеріалом. Плитка з нього має цілу низку позитивних властивостей, за рахунок чого її використовують для зовнішніх і внутрішніх облицювальних робіт. Технологія виробництва керамограніта відкриває широкі можливості для різних дизайнерських рішень, завдяки чому даний матеріал і отримав таку популярність.

Розміри плиток з керамограніту

Як окремий матеріал, керамограніт не підпадає під вимоги ГОСТу, до нього пред’являються ті ж стандарти, що і для звичайної керамічної плитки. А розміри регулюються технічними умовами і призначенням керамограніта для певних видів робіт.

Облицювальна плитка з даного матеріалу випускається в досить широкому діапазоні розмірів. Це обумовлено її універсальністю для різних видів робіт в житлових і комерційних приміщеннях.

Найменшими розмірами плитки з керамограніту без втрати експлуатаційних властивостей, вважаються 7.5х7.5 і 5х5 міліметрів – для складання мозаїки.

Максимальні розміри, такі як 120х150 мм і більше актуальні для укладання підлогового покриття в приміщеннях великої площі – комерційних будівлях, аеропортах, вокзалах, публічних установах.

Що стосується товщини керамогранітної плитки, то вона може перебувати в діапазоні від 3 до 30 мм. Все залежить від місця облицювання. Найбільшого поширення набула плитка, товщина якої знаходиться в межах від 8 до 15 міліметрів – це самий універсальний і популярний варіант. Такий матеріал володіє високими властивостями міцності, і підходить як для житлових приміщень, так і для офісів.

керамогранитВага керамограніту

З огляду на технологію виготовлення керамограніту, при якій застосовується пресування, матеріал отримує високу щільність, що позначається на його вазі. В середньому, якщо взяти, наприклад, плитку, товщина якої становить 8 міліметрів, то 1 квадратний метр буде важити від 13 до 19 кілограм. Тому перед укладанням керамограніта на підлогу, слід переконатися, що підлога здатна витримати таке навантаження. Для бетонної стяжки це не є критичним, а от у випадку з дерев’яною підлогою можуть виникнути проблеми. У старих будинках, як правило, використання керамогранітної плитки може бути небезпечним.

Те ж саме відноситься і до стін. Цегляна або бетонна стіна легко витримає таке навантаження, а ось плити ОСП, фанера або гіпсокартон – ні.

Експлуатаційні властивості керамогранітної плитки

Як і будь-який будівельний матеріал, плитка з керамограніту має свої технічні властивості, які слід розглянути детально.

Міцність. Визначається за спеціальною шкалою, і становить в середньому від 7 до 8 балів, в залежності від товщини. Таку ж кількість балів набирає і корунд. Міцніше тільки деякі види дорогоцінних каменів, включаючи алмаз. Це означає, що на плитці не залишаються відколи або подряпини від впливу звичайних абразивів, таких як пісок. Завдяки такій властивості керамограніт і став популярним для фасадних робіт.

Однак ударна пружність набагато менше, її показники аналогічні з характеристиками звичайного керамічного матеріалу. Таким чином, в разі невеликої товщини плитка є дуже крихкою, а тому в якості підлогового покриття слід брати вироби товщиною не менше 8 мм.

Експлуатаційний термін. Звичайно, він залежить від різних показників, в тому числі і умов експлуатації. При цьому враховується не тільки збереження матеріалом властивостей міцності, але і зовнішнього вигляду. Якщо взяти середній термін служби в нормальних умовах при середньому навантаженні, то плитка з керамограніту може прослужити близько 50 років.

Зносостійкість. Цей критерій передбачає поділ матеріалу на 5 класів:керамогранит

  • Так як першого класу для керамограніту не існує, класифікація починається з класу 2. Плитка з даної категорії може застосовуватися в якості підлогового покриття в приміщеннях, де не ходять у вуличному важкому взутті;
  • Клас 3. Керамограніт може бути використаний для прихожих, віталень і кухонних приміщень;
  • Клас 4. Властивості плитки цього класу дозволяють застосовувати її для підлог в громадських будівлях, таких як кафе, магазини, офіси. Головне, щоб рівень прохідності був середнім;
  • Клас 5. Таку керамогранітну плитку можна використовувати без обмежень, в тому числі в промислових будівлях з високою прохідністю і великими навантаженнями. Матеріал цього класу володіє найвищими властивостями міцності і зносостійкості.

Водостійкість. Обов’язковою властивістю плитки є стійкість до поглинання води. Інакше її неможливо використовуватися для облицювання фасадів, а також в якості підлогового покриття в приміщеннях з підвищеною вологістю – ванних, кухнях, санвузлах. І по цій властивості керамограніт обходить всіх своїх конкурентів. Рівень поглинання води становить всього лише 0.05%. Це означає, що керамогранітній плитці не страшні ані вогкість, ані вологість, ані хімічні реагенти, ані морська вода. Також це робить керамограніт стійким до температурних перепадів.

керамогранит

У той же час, низький рівень поглинання води вимагає іншого підходу при виборі клею. Неможливо «посадити» плитку з керамограніту на клей з водною основою. Необхідний спеціальний склад, що включає в себе акрил або латекс, які зможуть забезпечити якісне зчеплення з поверхнею. Нагадаємо, що вага керамограніту досить велика, а тому вибір клею повинен бути ретельним, з урахуванням всіх властивостей даного матеріалу.

Морозостійкість. В даному показнику керамограніт виграє у звичайної керамічної плитки. Сам по собі матеріал, за рахунок пресування, має щільну структуру, завдяки чому пор і менше за кількістю, і самі вони мають мінімальний розмір. Тобто, краплини води, наприклад, практично не потрапляють всередину керамогранітної плитки, тому не можуть замерзнути і завдати шкоди зсередини. Така властивість і зробила представлений матеріал оптимальним для облицювання фасадів будівель навіть в суворих кліматичних умовах.

Останні записи