Властивості керамограніту

У 20-му столітті в Італії був винайдений інноваційний облицювальний матеріал, який отримав назву керамічного граніту або, скорочено, керамограніту. Цей матеріал відрізнявся гарною поверхнею, якою характеризується керамічна плитка, і міцністю, що властива бетону. Будівельники відразу зацікавилися керамогранітом, так як він має цілу низку переваг, зокрема, можливість імітації різних природних матеріалів – каменю, мармуру, дерева. Але головне, він може укладатися там, де неможливе використання звичайної керамічної плитки, наприклад, для покриття підлоги в місцях з високою прохідністю або для облицювання будівель.

свойства керамогранитаВиробництво і склад керамограніту

Склад такого матеріалу досить простий. У нього входять біла глина, кварцовий пісок, шпат і фарбувальні пігменти для додання потрібного кольору. Крім того, в деяких видах плитки можуть використовуватися і інші компоненти, щоб отримати різну фактуру. З порошкоподібних компонентів робиться суміш, яка поміщається в спеціальну прес-форму, а потім під впливом високого тиску отримується керамічний граніт.

Далі все залежить від того, яка плитка необхідна. Якщо з глазурованою поверхнею, то на основу наносять глазур і відправляють керамограніт на випал. При сатинуванні, щоб отримати блискучу бархатисту поверхню, на матеріал наноситься мінеральна сіль перед етапом випалу. Якщо необхідний керамограніт з не глазурованої, то відразу обпалюють, як це відбувається з керамічною плиткою.

Для отримання фактурної або рельєфної керамогранітної плитки застосовуються дещо інші прес-форми і технології, які дозволяють створити потрібну поверхню матеріалу.

Фінішна стадія – обробка поверхні плитки. Залежно від виду обробки, можна отримати різний по своїй поверхні і характеристикам матеріал. При легкій грубої шліфовці виходить матова плитка з керамічного граніту. Це найбільш бюджетний тип керамограніту з високими характеристиками міцності і низьким рівнем поглинання води.

Інші роботи з поверхнею матеріалу після випалу можуть бути такими:

  • Напівполірування керамограніту;
  • Полірування;
  • Ректифікація плитки – вирізання під точні розміри.

Так як сьогодні випускаються найрізноманітніші види керамічного граніту, то і технологій обробки плитки досить багато.

Основні властивості плитки з керамограніту

Завдяки пресуванню під високим тиском, керамограніт отримує такі властивості:

  • Щільність – в матеріалі практично немає пустот або пор. За рахунок цього його вага більше, ніж у звичайної керамічної плитки;
  • Висока твердість;
  • Зносостійкість, також стійкість до впливу абразивних частинок. Однак це залежить від поверхні. Для неглазурованого керамограніту передбачені ті ж випробування, що і для природного каменю, а плитка, що покрита глазур’ю, проходить тести для звичайної керамічної плитки;
  • Збереження свого первозданного зовнішнього вигляду навіть через десятиліття експлуатації;
  • Хімічна інертність. Керамограніт стійкий до впливу хімічних реагентів, завдяки чому за плиткою можна доглядати за допомогою будь-яких миючих засобів;
  • Відсутність водопоглинання. На відміну від керамічної плитки, цей матеріал не вбирає вологу;
  • Висока стійкість до перепадів температур. За рахунок того, що всередині керамограніту немає пустот, і вода не потрапляє туди, то він не здатний замерзати і руйнуватися, як це може статися зі звичайною керамічною плиткою. А значить, його можна використовувати і для облицювання фасадів навіть в північних регіонах.

За зовнішнім виглядом керамограніт може нагадувати або керамічну плитку, або який-небудь природний матеріал. Відрізнити по поверхні керамічний граніт від натурального мармуру або каменю практично неможливо, це може зробити тільки фахівець.

Вплив товщини плитки на властивості керамограніту

На якості міцності керамічного граніту впливає товщина матеріалу. Сьогодні виробники пропонують плитку з товщиною навіть в 3 міліметри. Але потрібно розуміти, що цей керамограніт не матиме таку ж міцність і стійкість до механічних пошкоджень, що і керамогранітна плитка з товщиною 8-10 мм. Тому при виборі керамічного граніту враховуйте не лише вид поверхні, але і цей фактор. Плитку з товщиною 3 мм не можна використовувати в якості підлогового покриття, вона підходить тільки для облицювання стін всередині приміщення. Для підлог та оздоблення фасадів необхідно застосовувати керамограніт товщиною від 8 мм і більше.

Також товщина впливає і на вагу матеріалу. При тому, що поверхня керамограніту нагадує звичайну керамічну плитку, вага у цих виробів різна через те, що відрізняється рівень щільності матеріалів. Відповідно, і навантаження на підлогу і стіни теж різна. Перед укладанням керамограніту, важливо переконатися, що стіни і підлога зможуть витримати таку вагу, яка досягає до 20 кг на квадратний метр при товщині плитки з керамічного граніту в 8-8.5 мм.

Технологія укладання плитки з керамограніту

Сама по собі технологія укладання керамограніту така ж, як при укладанні керамічної плитки. Єдиною суттєвою відмінністю буде вибір клею. Через особливу ​​щільність матеріалу та відсутністю поглинання води, керамограніт не вбирає клей на водній основі. Тобто, плитка не «чіпляється» до поверхні стіни або підлоги. Тому цемент, який використовується для керамічної плитки, тут не підійде. Необхідно використовувати спеціальний клей, в складі якого присутні компоненти з хорошими проникаючими властивостями. Як правило, цими компонентами виступають латекс або акрил, інші ж інгредієнти слугують доповненням.

Поверхня, що буде облицьовуватися, повинна бути рівною. Оптимальна температура в приміщенні – від 4 до 30 градусів. При фасадних роботах неможна укладати керамогранітну плитку під час опадів або морозів.

При стандартному укладанні керамограніту потрібен заповнювач швів, який застосовують для керамічної плитки. Він захистить поверхню швів від тріщин і забруднень.

Останні записи