Властивості керамограніту

Завдяки відсутності всередині матеріалу будь-яких порожнин і шпарин, водопоглинання керамограніту фактично дорівнює 0 (при допустимій нормі за стандартами ISO- 0,5%). А так як волога не проникає всередину матеріалу, керамограніт володіє ще двома важливими властивостями: морозостійкість (до -50 ° С) і стійкість до перепадів температур. Тут у керамограніту немає конкурентів серед споріднених матеріалів. Тому, керамограніт – кращий вибір для зовнішніх оздоблювальних робіт і можна бути впевненим у збереженні зовнішнього вигляду цього матеріалу на протязі багатьох років.

Завдяки особливій технології виробництва плити керамограніту виходять дуже щільними, дрібнопористими, в них відсутні порожнечі або мікротріщини, властиві природним матеріалам. А це означає, що вони прекрасно протистоять механічному впливу, здатні витримати навантаження на злам до 450 кг. Для визначення твердості поверхні і стійкості до стирання, керамограніт, в залежності від виду поверхні, перевіряють за певними системами. Матові і поліровані плити, вироблені за технологією фарбування маси, вимірюється за шкалою MOНS – тієї самої, яку застосовують для визначення твердості природного каменю. За цією шкалою матовому керамограніту присвоюється 8-9 клас, що відповідає топазу, а полірований – 7, твердість цього класу відповідає кварцу.
Твердість глазурованого керамограніту тестується за шкалою PEI (відображає швидкість стирання малюнка керамічної плитки під впливом абразивів) окремі види керамограніту відносять до V класу – як найбільш міцну плитку, яку застосовують в приміщеннях з високою прохідністю і рівнем забруднення (супермаркети, вокзали, поштові відділення і т.д.)

Керамограніт можна з повною підставою вважати екологічно чистим матеріалом. Адже він не виділяє ніяких шкідливих речовин, бактеріостатичний, а головне, позбавлений основного недоліку граніту – радіоактивності. Саме тому для внутрішньої обробки житлових і робочих приміщень керамограніт підходить набагато краще природного каменю.

Останні записи