Плитка для кухні

Кухня призначена не тільки для приготування їжі. На ній часто проходять сімейні обіди, зустріч гостей, тому дуже важливо, щоб в кухні був створений затишок і комфорт. Навіть звичний сніданок або вечеря буде викликати більше позитивних емоцій і святковий настрій, якщо інтер’єр кухні відрізняється привабливістю, оригінальним дизайном.

плитка в кухнюДля оформлення кухні найкраще підходить керамічна плитка. Кахель має цілу низку переваг, що і зробило його надзвичайно популярним. Перш за все, він легко миється, а це важливо, адже на кухні постійно щось готується, на стіни можуть потрапити краплі жиру, напоїв або продуктів. Тому і вибирають керамічну плитку, так як з неї без проблем можна видалити всі плями. З метою економії деякі люди комбінують керамічну плитку кухні зі шпалерами. На стінах клеять шпалери, а найбільш вразливі місця – біля раковини й плити – захищають плиткою. Це непоганий варіант, але сьогодні, з урахуванням цінової доступності плитки, можна облицювати керамічною плиткою всю кухню. Таким чином, можна значно спростити процес прибирання, адже плитку кухні легше відмити від забруднень, ніж шпалери.

Вибір керамічної плитки для кухні

Вибираючи плитку кухні, слід знати, що кахель буває різним. Важливо переконатися, що керамічна плитка міцна, належної товщини. В іншому випадку плитка може тріснути. Обов’язково враховуйте те, де буде укладатися плитка кухні. Для стін і підлоги передбачені різні види керамічної плитки. Та плитка, яка призначена для стін, не відчуває велике навантаження, тому вона може бути тонше і володіти меншою міцністю. А ось керамічна плитка для підлоги, навпаки, повинна бути особливо міцною. До того ж, поверхня плитки в кухні повинна бути шорсткою, інакше, при попаданні на неї води, поверхня стане слизькою. Якщо ви турбуєтеся про те, що плитка кухні може не витримати навантаження, то можна замінити її керамогранітом, який набагато міцніше. При цьому він відмінно гармонує з керамічною плиткою.

Другий критерій – зносостійка поверхня керамічної плитки. Кахель повинен бути стійкий до впливу миючих засобів, а плитка для підлоги – до постійної експлуатації. Рекомендується, щоб клас стирання плитки кухні був не менший 3-го. Такий кахель надовго збереже свій первозданний зовнішній вигляд.

плитка в кухнюТретій параметр, за яким вибирають плитку кухні – стійкість до вологи і перепадів температури. Це важливо, адже в кухні рівень вологи вищий, ніж, наприклад, у вітальні. І тут часто перепади температур через готування. Якщо керамічна плитка кухні стійка до даних факторів, то вона не вбере в себе бруд, цвіль, жирні плями тощо.

Купуючи керамічну плитку кухні, необхідно переконатися, що вироби не мають яких-небудь дефектів. Наявність тріщин і, тим більше, відколів на плитці – неприпустима. Якщо ви вибираєте глазуровану керамічну плитку, то глазур повинна бути рівномірною. Пам’ятайте, що намагаючись заощадити, ви ризикуєте потім витратити набагато більше коштів на ремонт кухні та заміну всієї керамічної плитки.

Але технічні параметри – не єдиний фактор, на який потрібно звертати увагу, купуючи плитку кухні. Не меншу роль відіграє і зовнішній вигляд керамічної плитки. Адже від нього залежить інтер’єр кухні, затишок і комфорт.

Плитка для красивого дизайну кухні

Завдяки сучасним технологіям, можна придбати плитку кухні не тільки гладку, як це було раніше, а й з різною фактурою, з широкою гамою колірних відтінків. Це відкриває нові можливості для створення унікального дизайну в кухні.

У той же час, багато що залежить від особливостей самого приміщення. Якщо кухня невелика, з єдиним вікном, яке не виходить на сонячну сторону, то в такому приміщенні більшу частину часу темно. Позначається недолік природного освітлення. Тому краще облицювати кухню керамічною плиткою світлих тонів.

Якщо приміщення світле, але малогабаритне, то можна використовувати плитку трохи більш темних відтінків, наприклад, кавовий, світло-сірий, насичений жовтий. Але плитка повинна бути середнього розміру, або трохи більше. Дрібний розмір керамічної плитки в малогабаритному приміщенні неактуальний, так як кухня буде здаватися ще меншою через велику кількість швів.

У просторій кухні можна використовувати і велику керамічну плитку, і середню. Обмеження лише для дрібної плитки і мозаїки – вони підійдуть тільки для оформлення невеликих ділянок, в комбінації зі звичайним кахлем. Колір може бути різним, але важливо не використовувати плитку для кухні одного формату. Велике приміщення буде виглядати порожнім, якщо облицьоване однією і тією ж плиткою. Краще комбінувати з різними плитками, використовуючи декоративну, з малюнками, з певними фактурами. Можна зробити красиві стильні вставки, обов’язково облямівки з більш тонкої плитки. Таким чином, плитка буде виступати додатковим прикрасою кухні.

Останні записи