Плитка для ванної

Для багатьох людей ванна кімната служить не тільки місцем, де можна привести себе в порядок. Це ще й місце відпочинку, релаксу, в якому вдається відновити сили або налаштуватися на робочий лад з ранку. Тому важливо правильно оформити ванну кімнату, зробити її інтер’єр привабливим і максимально комфортним. Звичайно, чимало залежить від сантехніки, але і облицювальні матеріали відіграють важливу роль.
Для оформлення ванної кімнати найкраще себе зарекомендувала керамічна плитка. У неї маса переваг, в першу чергу – практичність. Плитка для ванної кімнати має стійкість до впливу вологи, а тому може прослужити дуже довго, якщо забезпечувати їй хоча б мінімальний догляд. Для цього можна скористатися більшістю миючих засобів, головне, що вони не дряпали плитку.

плитка для ванной

По-друге, плитка для ванни виготовлена ​​з екологічно чистих матеріалів, не виділяє шкідливі речовини при високих температурах. Водночас, через високу щільность, керамічна плитка не вбирає і не накопичує в собі бактерії і цвіль. Саме тому її використовують для облицювання місць гігієни, зокрема, для ванної кімнати.

По-третє, в порівнянні з мармуром або натуральним каменем, керамічна плитка доступніша за ціною. Це стосується як вартості самої плитки в ванну, так і оплати роботи з укладання. До того ж укладання не займає багато часу, якщо довірити облицювання ванної кімнати професіоналам.

По-четверте, сучасний ринок пропонує споживачам широкий вибір плитки для ванної. Таким чином, можна оформити ванну кімнату неймовірно красиво, практично в будь-якому стилі. Комбінуючи плитку різних колірних відтінків і структур, є можливість створити авторський дизайн інтер’єру ванної.

Як вибрати плитку в ванну кімнату

При такому широкому асортименті вибір плитки ванної кімнати іноді стає важкою справою. Втім, це хороші труднощі, так як у споживача є, з чого вибрати плитку для ванни. Необхідно лише враховувати деякі важливі критерії.

плитка для ваннойСеред них такі:

  • Стійкість плитки ванної кімнати до впливу вологи і перепадів температур. Тут слід пам’ятати, що керамічна плитка буває різною, одна призначена для кухні, інша – безпосередньо в ванну кімнату. Плитка для ванни має більш великий рівень стійкості до вологи;
  • Стійкість керамічної плитки до миючих засобів. Плитка ванної кімнати повинна періодично митися, щоб уникнути забруднення. І поверхня плитки ванної кімнати не повинна дряпатися, стиратися або змінювати колір під впливом миючих засобів;
  • Поверхня плитки в ванну кімнату. Для стін допустимо використовувати плитку з глянцевою поверхнею, як і для облицювання ванни. А ось для підлоги потрібна плитка ванної кімнати з шорсткою поверхнею, щоб перешкоджати ковзанню;
  • Розмір плитки ванної кімнати. Звичайно, економніше купити керамічну плитку в ванну кімнату великого розміру, її швидше можна укласти. З іншого боку, у ванній кімнаті можуть бути місця, де неможливо укласти плитку початкового розміру, і доведеться її різати, що може позначитися на естетичності. Тому, можливо, варто або придбати плитку для ванної кімнати меншого розміру, або ж комбінувати керамічні плитки різних габаритів.

Також важливо вибирати надійного виробника або магазин, де продають тільки якісну керамічну плитку для ванної кімнати. Від цього буде залежати те, як довго прослужить плитка ванної, наскільки вона буде міцною і вологостійкою.

Плитка в ванну кімнату: секрети красивого дизайну

плитка для ваннойЩоб ванна кімната виглядала красиво, слід правильно вибрати керамічну плитку, з урахуванням площі ванної. Плитка ванної з невеликою площею повинна бути в світлих тонах, щоб візуально розширити простір. Темна ж плитка ванної з малою площею, навпаки, погіршить ситуацію, зробить кімнату похмурою і маленькою. Розмір керамічної плитки у ванній кімнаті може бути середнім, щоб зменшити кількість швів. Це додатково візуально збільшує простір.

А ось плитка ванної з великою площею може бути яскравих відтінків або темних. У деяких випадках темний колір навіть краще, особливо з декоративними вставками з плитки під срібло або золото. Чим більше площа ванної кімнати, тим простіше і безпечніше експериментувати з підбором плитки.

Спосіб укладання плитки ванної кімнати теж має значення. Найпоширеніший – базовий, коли керамічна плитка укладається шов у шов, з утворенням прямих рядів по горизонталі і вертикалі. Менш популярні, але досить цікаві способи укладання керамічної плитки у ванній кімнаті – по діагоналі і за принципом цегляної кладки. Однак спосіб також слід вибирати, виходячи з площі ванної кімнати.

Останні записи