Головна » Новини » Цікаві факти про керамограніт #04

Цікаві факти про керамограніт #04

Керамограніт сьогодні по праву вважається одним з найбільш поширених оздоблювальних матеріалів. Він може використовуватися для оформлення, як внутрішньої, так і зовнішньої сторони будівель, витримує високі навантаження і відрізняється приголомшливою стійкістю до механічних пошкоджень. Сьогодні ми поділимося з вами цікавими фактами про порівняно новий матеріал.

Цікаві факти про керамограніт #04Що в імені?

На перший погляд може здатися, що в складі даного матеріалу є граніт. Це просто напрошується з його назви. Однак це не так. Насправді до складу керамограніту входять глина і пісок. Однак за своїми функціональними властивостями він дуже сильно нагадує граніт, через що і отримав таку назву. Тобто виробникам вдається отримати подібність граніту (до слова, це найміцніший природній матеріал), але в досить короткі терміни.

Як з’явився керамограніт?

Насправді історія оздоблювального матеріалу почалася порівняно недавно. Вперше він був створений в кінці ХХ століття в одному з регіонів Італії. Спочатку було завдання створити оздоблення підлоги і стін для хімічних лабораторій, яке б нагадувало керамічну плитку, однак було б набагато більш зносостійким.

Так і вийшов керамограніт, який назвали Грес Порчеланатто. Друге слово перекладається як «порцеляна» – це пояснюється тим, що створення порцеляни проводиться за схожими технологіями.

Чому ж керамограніт такий міцний?

Міцність матеріалу пояснюється принципом його виготовлення. Всі його складові (глину, пісок, воду) ретельно змішують і піддають випалу. Температура випалу набагато вища, ніж при виробництві керамічної плитки (1200-1300 градусів), завдяки чому вдається отримувати максимально міцні плити.

До речі, далеко не всі колекції і варіанти керамограніту відрізняються міцністю. Наприклад, у глазурованого основа досить зносостійка, а декоративна частина не здатна витримати високі навантаження. Це ж стосується і сатинованого виду.

Цікаві факти про керамограніт #04Плити використовуються тільки в житлових приміщеннях?

Сьогодні все більше і більше людей вибирають для оформлення стін або підлоги в будинку або квартирі саме керамограніт. І це не дивно -– мало хто хоче отримати недовговічний і неякісний ремонт, а даний матеріал при правильному догляді здатний прослужити понад 50 років!

Однак використовуються такі плити і для іншого роду приміщень. Вони ідеально підходять для просторів з високим рівнем прохідності. Саме керамограніт часто встановлений на підлозі і стінах в метро, ​​магазинах, хімічних лабораторіях, холах готелів, торгових центрах, лікарнях або навіть на вокзалах.

Ректифікація плит – що це?

Останнім часом з’явився новий тип матеріалу ректифікований керамограніт. Він має обрізані і гострі краї, завдяки чому вдається провести укладання плит стик в стик. Таким чином виходять мінімальні шви, і підлогове покриття виглядає більш цілісним. Це особливо актуально для великих просторів.

Керамограніт не просто так використовується сьогодні при обробці, як житлових, так і промислових або комерційних приміщень. Це довговічні і міцні плити, які не бояться подряпин, ударів, підвищеної вологості і перепаду температур. Зародившись в сонячній Італії, вони швидко стали популярними в усьому світі. А сучасні дизайнери змогли створити креативні і оригінальні колекції для втілення в життя найкреативніших задумок.

Останні записи