Головна » Новини » Цікаві факти про керамограніт #03

Цікаві факти про керамограніт #03

Сьогодні керамограніт вважається одним з найкрасивіших і міцних матеріалів, які можуть використовуватися, як для зовнішніх, так і для внутрішніх оздоблювальних робіт. Всього за кілька десятиліть з невеликого італійського містечка він поширився по всьому світу. Сьогодні виробники створюють креативні фактури, оригінальні відтінки і стильні візерунки для втілення в життя будь-якої дизайнерської задумки. Ми ж зібрали для вас найцікавіші і маловідомі факти про керамограніт.

Цікаві факти про керамограніт #03Обробка:

Створюючи керамограніт, виробники шукали в першу чергу зносостійкий і довговічний матеріал для зовнішньої або внутрішньої обробки. Однак сьогодні матеріал може використовуватися в різноманітних цілях. З такої плитки виходять гарні і приголомшливо міцні стільниці, елементи декору, каміни, сходи тощо.

Процес виготовлення:

Своїми технічними особливостями керамограніт в першу чергу зобов’язаний інноваційному підходу до виготовлення плит. По-перше, сировина піддається пресу, тиск якого 40-45 МПа. Завершує все це технологія випалу – керамограніт обпалюють при температурі 1250 градусів. Після таких випробувань плитка може витримати навіть найсильніше навантаження і протистояти будь-яким (механічним або хімічним) пошкодженням.

Різноманітність матеріалу:

Якщо говорити про відтінки, візерунки і фактури, то сьогодні налічується кілька тисяч видів керамограніту. Однак навіть з технічних особливостей виділяють кілька категорій оздоблювального матеріалу:

  1. Матовий. Такий керамограніт не обробляється після випалу і відрізняється трохи шорсткою поверхнею.
  2. Глянцевий. Гладка блискуча поверхня робить його особливо привабливим. Правда, не варто укладати глянсовий керамограніт в кімнату з підвищеною вологістю – при контакті з водою плитка стає слизькою.
  3. Полірований – комбінація глянцевих і матових поверхонь.
  4. Сатинований – на дотик нагадує оксамит і відрізняється легким блиском. Це пояснюється обробкою матеріалу мінеральною сіллю.
  5. Фактурний. Керамограніт може мати найрізноманітніші рельєфи і безсумнівно прикрасить будь-який інтер’єр.

Цікаві факти про керамограніт #03У чому відмінність керамограніту і керамічної плитки?

Спочатку керамограніт випускався як більш вдосконалена версія керамічної плитки. Тому основні принципи створення у цих двох матеріалів мають багато спільного. При цьому існують відмінності, які є принциповими і які і зробили керамограніт максимально міцним і довговічним оздоблювальним матеріалом.

По-перше, для його виготовлення використовується більш очищена глина. А по-друге, випал керамограніту відбувається при більш високих температурах, що дозволяє надійніше скріпити між собою частинки і помітно збільшити термін експлуатації оздоблювального матеріалу.

Переваги керамограніту перед натуральним каменем

Багато фахівців стверджують, що за своєю міцністю керамограніт нагадує натуральний камінь. Однак у плитки італійського походження є одна незаперечна перевага – оскільки вона була створена штучним шляхом, ризик появи природних дефектів на поверхні повністю виключається.

З’явившись вперше на ринку оздоблювальних матеріалів в 1970-х роках, керамограніт сьогодні завоював лідерські позиції і використовується при оздобленні зовнішніх і внутрішніх стін, підлоги тощо. Це унікальний матеріал, який поєднує в собі стильний зовнішній вигляд і приголомшливі функціональні особливості – результат може зберігати первісний вигляд і властивості до 50 років!

Останні записи