Головна » Новини » Цікаві факти про керамограніт #02

Цікаві факти про керамограніт #02

5 цікавих фактів про керамограніт:

Цікаві факти про керамограніт #02Керамограніт сьогодні є одним з найбільш поширених оздоблювальних матеріалів. Це пояснюється широким асортиментом відтінків і фактур, а також високою міцністю і довговічністю плитки. Його вибирають для облицювання, як зовнішньої, так і внутрішньої частини будинку. Всі дизайнери зійшлися на думці, що, використовуючи керамограніт, можна втілити в життя навіть найбільш нестандартні та креативні ідеї.

Сьогодні ми зібрали для вас найцікавіші факти про керамограніт, які допоможуть вам дізнатися багато нового про цей матеріал.

Батьківщина керамограніту:

Батьківщиною цього матеріалу є сонячна Італія. Перша згадка про керамограніт датується кінцем 70-х років XX століття. Правда до недавніх часів існував міф, нібито перший керамограніт був виготовлений в СРСР в 60-і роки ХХ століття (тобто трохи раніше, ніж в Італії). Правда, підтвердження цьому припущенню так і не було надано.

Склад керамограніту:

Спочатку керамограніт був представлений як інноваційний матеріал, який перевершує функціональність і зовнішній вигляд керамічних плит. Це пояснюється використанням відразу декількох компонентів, кожен з яких покращує експлуатаційні особливості матеріалу (кварцовий пісок, глина, барвники тощо).

До речі, граніт, який є частиною назви плитки, до складу матеріалу сьогодні не входить.

Поширення керамограніту:

Спочатку в Італії функціонувало всього кілька фабрик по виготовленню матеріалу. Це пояснюється тим, що раніше не було можливості створювати настільки різноманітний дизайн плитки.

Сьогодні ж тільки в Італії працює понад 300 заводів з виробництва керамограніту. Ще близько 300 по всьому світу.

Відтінки і фактури:

Завдяки особливій технології виробникам вдається створювати найрізноманітніші дизайни керамограніту. Сьогодні матеріал може імітувати натуральний камінь (мармур, доломіт, онікс тощо), деревину, шкіру. Для цього виробники використовують натуральні барвники.

До речі, близько 8 років тому було запущено перший цифровий друк на керамограніті, що дозволило отримати ще більш оригінальний дизайн поверхні.

Чим обумовлюється міцність плити?

Цікаві факти про керамограніт #02На довговічність керамограніту впливає два фактори:

-пресування під сильним тиском, який не дозволяє повітрю залишитися всередині плити, що робить керамограніт максимально міцним;

-випал керамограніту – підвищена температура дозволяє загартувати матеріал, поліпшивши його функціональні показники;

До речі, на ринку також зустрічається і більш ніжний керамограніт (глазурований, полірований або сатинований), який вимагає особливих умов при монтажі і має гарний приглушений блиск.

Сподіваємося, ви дізналися багато нового про керамограніт. Як бачите, з дати першої своєї появи матеріал помітно удосконалився і сьогодні може використовуватися для будь-якого виду оздоблювальних робіт. Широкий асортимент, зносостійкість, стійкість до атмосферних явищ, хімічного та механічного впливу зробили керамограніт одним з найпопулярніших матеріалів для оздоблення поверхонь.

Останні записи