Що таке керамограніт?

Керамограніт – це облицювальний матеріал із підвищеними характеристиками міцності. Він також носить і інші назви, але у нас найбільше поширення отримало саме це. Є одним з різновидів керамічної плитки, але відрізняється по ряду властивостей. Для виготовлення керамограніта використовують суміші, до складу яких входять високоякісна глина, різні гірські породи, наприклад, шпат і кварц, а також барвники мінерального походження.

Історія винаходу керамограніта

Появу керамограніту пов’язують з 1978 роком. Саме тоді у пресі з’явилися повідомлення про те, що майстри з Італії винайшли новий композитний матеріал, що відрізняється відсутністю поглинання води. При цьому за різними характеристиками він був схожий з натуральним гранітом. Це було нововведенням у сфері виробництва керамічної плитки.

Чому створення керамограніту належить саме італійцям? Все просто – через жаркий клімат вони не залишали спроб удосконалити керамічну плитку, яку століттями застосовували в облаштуванні інтер’єрів. Логічно, що вони першими стали використовувати технологію випалу білої глини при високих температурах, що досягають більше 1000 градусів. Це схоже на процес утворення каменю в природі, тільки керамограніт створюється набагато швидше, а отримана плитка не потребує додаткової обробки каменярами. Таким чином, отримується високоміцна і стильна керамічна плитка.

Основні етапи виробництва керамограніта

Процес виготовлення плитки з керамограніту практично ідентичний з природним утворенням кам’яної породи в надрах землі. Для цього необхідно виконати три послідовні етапи:

  • Взяти сорти білої глини високої якості і змішати їх, потім додати мелений кварц і польовий шпат, а також барвник мінерального походження необхідного кольору;
  • З отриманої маси формується плитка необхідної форми і розмірів, і відправляється в гідравлічну прес-форму для керамограніту;
  • Керамічна плитка пресується під тиском, а потім йде на випал під високою температурою, де утворює особливо щільний матеріал підвищеної твердості.

У підсумку виходить, що керамограніт за своїми характеристиками обходить звичайну керамічну плитку.

Процес виробництва ускладнюється тим, що для виготовлення керамограніта необхідно максимально точно дотримати пропорції компонентів під час приготування суміші, а також правильно налаштувати температурний режим при випалюванні. Коли справа стосується штучного виробництва керамограніту, все набагато простіше. Але ж мова йде про масовий випуск даного матеріалу, де компоненти засипаються в ємність тоннами. Тому він дорожче за собівартістю, ніж керамічна плитка.

Властивості керамограніту

Головними характеристиками керамограніту, які і відрізняють його від керамічної плитки, є наступні:

  • Стійкість до механічних пошкоджень і зносу. Керамограніт не піддається впливу ні агресивного зовнішнього середовища, ні ультрафіолетових променів, його вкрай важко подряпати. Жоден інший вид керамічної плитки не демонструє таких характеристик міцності. Тому керамограніт нерідко використовують навіть в заводських цехах, аеропортах і вокзалах в якості підлогового покриття;
  • Низький коефіцієнт поглинання вологи, яким не можуть похвалитися ані природний камінь, ані керамічна плитка. Це досягається за рахунок пресування. Завдяки такій властивості, керамограніт широко застосовується в облицюванні фасадів будівель;
  • Стійкість до температур. Ще одна причина, чому керамограніт є найкращим облицювальним матеріалом для фасадів споруд. Його властивості не змінюються при перепадах температур в діапазоні 100 градусів;
  • Екологічна безпека. Як і інші види керамічної плитки, керамограніт не має в своєму складі токсичних речовин. Всі компоненти повністю натуральні, в тому числі і барвники, і не містять радіонукліди або токсини.

Завдяки таким якостям, керамограніт набув широкого поширення, і може використовуватися там, де звичайна керамічна плитка не підійде.

Види керамограніту

Ще одна перевага керамограніту стосується розмаїття його видів. У дизайнера не виникає проблем з вибором, коли мова заходить про підбір керамічної плитки для створення інтер’єру приміщення.

Розглянемо найпопулярніші види керамограніту.

Матовий. Даний тип керамічної плитки не проходить додаткової обробки, її поверхня залишається шорсткою. Відрізняється доступною вартістю, міцність і зносостійкість. Використовується в основному для облицювання фасадів будівель і для створення підлогового покриття.

Полірований керамограніт. Поверхня плитки володіє дзеркальним блиском і, відповідно, більш привабливим зовнішнім виглядом. Не застосовується в якості підлогового покриття, тільки для стін, так як така керамічна плитка може з часом стиратися.

Глазурований керамограніт. Цей вид керамічної плитки відноситься більше до декоративних матеріалів, хоча теж має непоганий рівень міцності. Але глазур при постійних навантаженнях стирається, і втрачає свій презентабельний зовнішній вигляд.

Сатинований керамограніт. В даному випадку на плитку наноситься мінеральна сіль, і тільки потім заготовка відправляється в піч. На відміну від глазурованої керамічної плитки, він менш слизький, але і не такий стійкий до високих навантажень.

Фактурний керамограніт. Це декоративна керамічна плитка, поверхня її рельєфна, відповідає структурі обраного природного матеріалу – каменю, тканини, дерева.

Особливості укладання керамограніту

Керамограніт укладається фактично так, як і звичайна керамічна плитка. Різниця полягає лише в складі клею. Якщо керамічна плитка добре клеїться за допомогою цементу, то керамограніт, через його малу пористість, укласти на цемент неможливо. Також не підійде і клей на водній основі. Тому для плитки з керамограніту потрібен клей, який має високий рівень адгезії, а до його складу входять латекс або акрил.

Останні записи