CERSAIE 2019 підсумки

Команда Galleria Porcellanato вже повернулась з тижня керамічної моди CERSAIE 2019, що проходила на півночі Італії в Болоньї з 23 по 27 вересня і начебто допитливі детективи уважно слідкуючи за всіма гучними подіями, привабливими колекціями та пікантними дизайнерськими рішеннями, які запропонували най відоміші компанії в індустрії керамограніту,зібрали  разом все саме спокусливе і зараз пропонуємо Вам скуштувати цей п’янкий керамічний коктейль.

У цьому році виробники продемонстрували більш ніж 880 експонатів з 40 країн світу, з яких 454 займали сектор керамічної плитки, а загальна кількість відвідувачів становила 112 340 осіб, що на 0,2% більше ніж минулого року. Сильний медіа-інтерес до CERSAIE 2019 підтверджується великою присутністю журналістів- 1044 (618 італійських та 426 міжнародних).

Ми слідкували за подіями і вели прямий Onlineрепортаж з виставочних майданчиків, та готові ділитись новими тенденціями світу кераміки на наступний 2020 рік.

Ключовою складовою у дизайні продовжують залишатися природні матеріали, такі як: дерево, камінь, мармур, метал. Але сьогодні буде доцільніше говорити про емоції, життєвий досвід, самобутність, унікальність мислення і творчість людини, візуальну легкість та  ретельний дизайн.

Отже, зустрічайте 5 важливих трендів в кераміці на наступний рік!

➪Тренд №1 – Натхнення природою, мармур, онікси, агати, травертин, камінь, дерево, метал

  1. Мармур – Технічні можливості провідних керамічних виробників дозволяють не тільки відтворити скан природного мармуру, але і відобразити його філософію, а вибір асортименту відповідає емоційній складовій вимогам дизайну часу.
  2. Онікси – У цьому році онікс вразив всіх відвідувачів своєю природною палітрою та декоративними варіаціями.
  3. Агати Фі – Відгуки природних матеріалів маютьвеликий спектр кольорів і відтінків, та най популярніші з них- сірий, блакитний, зелений, білий, червоний, синій.
  4. Травертин – Античність не пройшла стороною цього року і відобразилась в усій красі на керамічній плитці.
  5. Бетон, камінь та дерево- можна комбінувати, все залежить від Вашої фантазії, але деякі виробники запропонували вже готові комбінації різних матеріалів в керамічній плитці.
  6. Метал – У наступному році метал не втратить своєї актуальності, а навпаки вийде на новий технологічний рівень- ефект іржі та корозії,різноманітні рельєфні фактури виробники представили в най привабливіших поєднаннях.

Тренд № 2 – TERRAZZO

Набувший актуальності три роки тому Terrazzo, раніше представлений у  якості бюджетного варіанту підлоги родом з Венеції,  зроблений з шматків мармуру, скла, бетону, кварцу і граніту, не відійшов на другий план, а навпаки став досконалішим та  перемістився з підлоги на стіни, стільниці і предмети декору, а серед дизайнерів взагалі здобув статус «запаморочливого розум матеріалу» з яким можна експериментувати та використовувати будь де.

Fioranese > Колекція > TERRAZZO MAXIMINI –  Колекція пропонує монохроматичну інтерпретацію старих підлог цього типу, тільки з відтінками білого, чорного і сірого, в яких фрагменти відкидаються в міні-або максі-частинах. Більш «графічна» версія класичної керамічної текстури Terrazzo, поєднує форму і колір Fioranese для створення керамограніту з мінімальною і сувороюестетикою.

Fioranese > Колекція > GHIAIA – колекціярозроблена Луїджі Романеллі для FIO. Дає життя історії про каміння, яке стає дорогоцінною скелею, а також те, що дрібні камінчики стають осколками каменю настільки ж важливими, як мармур.

Ідея ” Terrazzo ” з підлогою, наявною у тонкому і грубому зерні з можливістю великих і малих поєднань надзвичайної сучасності та декоративної сили.

Є три кольори фону – Білий, Сірий та Графітний, але каре, що проходить через ці порцелянові вироби з каменю, є синім. Насичений темно-синій, привітний і трохи мрійливий, який входить у наші кімнати, резонуючи з легкістю води.

Тренд № 3 – Феєрія кольору

До минулого року користувались попитом сірі та похмурі кольори.

І не дарма. Сірий колір є універсальним, його можна комбінувати практично з будь якими текстурами, кольорами і матеріалами. Але у цьому році дизайнери дозволили відпочити сірим та холодним відтінкам, додавши у свої колекції такі як: червоний, рожевий, синій, зелений та багато інших яскравих теплих кольорів. У цілому CERSAIE 2019 продемонструвала спад мінімалізму та  прагматичності, замінивши їх більш яскравою графікою і різнобарвними деталями.

Гарними прикладами нової яскравої та кольорової тенденції TERRAZZO можна відмітити такі бренди та їх колекції як:

  1. Codicer в колекції  Basic Hex.25
  2. Tonalite в колекції Esamarine

Тренд №4 – Живі керамічні шпалери

З кожним роком природа стає актуальнішою та користується все більшим попитом. Різноманітні квіти, ліани, трави та навіть кактуси продемонстрували виробники кераміки у цьому році, а керамічна плитка здобула статус «живих керамічних шпалер», стала більш реалістичною і позбавилась надлишкової  кількості швів, завдяки  удосконаленню виробниками методів виробництва та нанесення малюнку. Зараз виробники роблять ставку на великий формат (120х120,120х260), камінь та імітацію природних матеріалів, попит на великий формат зростає, людей почали цікавити великі розміри плитки та реалістичні малюнки.

Чудовими прикладами таких керамічних новинок є:

  1. 41zero42 колекція PAPER41 PRO і PAPER41 lux
  2. Target-Group «IrisApfel 2019»

Тренд №5- Гра геометрії і фактур

У цьому році дизайнери  ввічливо супроводили на вихід малі формати, запросивши замість них до своїх колекцій великі (120х120 і 120х260). Зараз такі формати зустрічаються практично в усіх трендах керамічної плитки і не пройшли повз останнього та такого ефектного тренду як фактури. У наступному  керамічному сезоні фактури будуть поєднуватись з мармуром, деревом, глянцем, камінням та металом. А деякі виробники пішли ще далі, відобразивши на плитці цікаву гру світла і тіні. Геометричні візерунки на плитці розширюють простір, виділяють функціональні зони і оживляють інтер’єр, задають  йому характер, тон і стилістику.

Представляємо компанії, що  продемонстрували колекції, для створення яких послужила геометрія.

-Alphabet колекція Alphabet;

– Sant’Agostino;

– TopCer;

– Ricchetti – серія Wood – фактура під дерево;

Останні записи