Головна » Новини » Поверхні керамограніту

Поверхні керамограніту

Матовий керамограніт в процесі виробництва не піддають додатковій обробці і завдяки найменшим витратам на виробництво він є менш дорогим, в порівнянні з іншими видами цього матеріалу. При меншій вартості матовий керамограніт, є найбільш міцним (8-9 балів за шкалою MOHS) так як в процесі виготовлення верхній шар плитки залишається без змін, тобто не піддається додатковій обробці, в результаті чого не порушуються пори матеріалу. Завдяки таким характеристикам матовий керамограніт відмінно витримує експлуатацію в місцях з підвищеною прохідністю.

Види поверхонь керамограніту

Сатинований керамограніт отримують шляхом нанесення на поверхню плиток перед випаленням шару мінеральних солей. Поверхня стає блискучою, а її структура не порушується, і зберігаються всі експлуатаційні характеристики.

Полірований  Полірування проводиться за допомогою спеціальної пасти, виготовленої на основі алмазного пилу. При поліровці прибираються дрібні нерівності поверхні, і досягається високий рівень дзеркальності (до 80%). Після такої обробки матеріал набуває дзеркального блиску і характерну для природного каменю «глибину кольору». Однак під час полірування порушується первісна структура мікропор керамограніту, внаслідок чого дещо знижується його твердість і водовідштовхувальні властивості. Як настінного або фасадного покриття полірований керамограніт не має обмежень по використанню, а ось підлоги з нього не варто укладати в місцях, в яких передбачається великий трафік, так згодом полірована поверхня має властивість затиратися, що безсумнівно приведе до втрати естетичних властивостей матеріалу, тому оптимальним рішенням для таких приміщень буде застосування матових або лаппатірованних видів керамограніту.

Лаппатірування  технологія виробництва дуже схожа з поліруванням, тільки в даному випадки зрізається менший шар поверхні, після чого поверхню плити набуває ефект більш м’якого блиску. Якщо у випадку з полірованим керамогранітом, ми говорили про те, що його не бажано застосовувати в місцях з великою прохідністю, то лаппатірованний керамограніт значно стійкіше до таких навантажень і надовго збереже свій первозданний вигляд. І все-таки, ми не рекомендуємо застосовувати лаппатірованний керамограніт у вологих місцях або на вулиці, тому що при контакті з водою він все ж ставати слизьким. Взагалі у випадках укладання керамограніту на вулиці рекомендується застосування матового, а ще краще структурного.

Структурований керамограніт, або керамограніт з рельєфною поверхнею. Сучасні технології дозволяють виробляти за допомогою спеціальних пресів структурні поверхні, які відрізняються високим коефіцієнтом антиковзання, завдяки чому цей вид керамограніту завоював велику популярність для облицювання терас, ступенів і інших місць, де акцентується увага на безпеку при ходьбі. На сьогодні виробники випускають найрізноманітніші структурні керамограніти, починаючи від самих різноманітних порід каменю, закінчуючи деревом, текстилем і навіть шкірою. Так що для найвимогливіших клієнтів знайдеться відповідний матеріал для дизайну і екстер’єрних рішень.

Напів полірований керамограніт. Для отримання такої плитки структурну поверхню плити частково полірують, внаслідок чого поверхня має як матові, так і поліровані фрагменти. При поєднанні дзеркальних полірованих і грубих матових ділянок поверхню набуває цікавий малюнок у двох площинах. Такий керамограніт надає поверхням облицьованим їм цікавий ефект блиску і стриманості одночасно. Напівполірований керамічний граніт однаково підходять рішення, як для інтер’єрів, так і для екстер’єрів.

Глазурований керамограніт  виробництво такого керамограніту дуже схоже з виробництвом керамічної плитки, тільки в даному випадки за основу береться керамограніт, що значно підвищує його експлуатаційні характеристики. Раніше вважалося, що глазурований керамічний граніт більш схильний до стирання, ніж фарбує в масі, проте це не зовсім вірно. Річ у тому, що на сьогодні існує не один спосіб нанесення глазурі на поверхню, тому глазурований керамограніт значно розширив свої можливості. Досить багато фабрик виробляють колекції за цією технологією, які дуже стійкі до абразивних елементів і прохідність і відповідають V класу за шкалою PEI.

Який керомаграніт обрати

У проміжні підсумки вище сказаного хочемо звернути Вашу увагу на правильність вибору керамограніту, тому що при нинішньому розмаїтті цього матеріалу на ринку не так вже й просто прийняти правильне рішення. Залежно від місця призначення, потрібно враховувати технічні характеристики, а саме морозостійкість для застосування на фасадах, цоколях, вхідних групах, якщо керамограніт призначається для підлоги, зверніть увагу на ступінь стирання, особливо, якщо мова йде про комерційні проекти, інакше втрата естетичних властивостей призведе до погіршення загального вигляду дизайну або екстер’єру Вашого проекту.

Останні записи